Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
30 kwietnia 2019
Dzień Służb Mundurowych po raz drugi w Rybniku

30 kwietnia 2019 r. po raz drugi zorganizowano Dzień Służb Mundurowych pn. „Służby mundurowe bliżej ludzi”, w ramach którego rozegrano Turniej Służb Mundurowych w Streetballu o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika.

 

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonali Wojskowy Komendant Uzupełnień w Rybniku, ppłk Robert Ryter oraz Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku, Pan Arkadiusz Skowron.

 

W przedsięwzięcie zaangażowały się wszystkie służby mundurowe z terenu administrowanego przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Rybniku: Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu, Zakład Karny z Raciborza i z Jastrzębia – Zdroju, Komenda Miejska Policji w Rybniku, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, Straż Miejska w Rybniku, Nadleśnictwo Rybnik, a także jednostki wojskowe: 6 batalion powietrznodesantowy z Gliwic oraz 5 Pułk Chemiczny z Tarnowskich Gór. Zespół Terenowych Organów Administracji Wojskowej reprezentował: mjr Michał NAPIERAŁA (WSzW Katowice), mjr Krzysztof SKIBA (WKU Tychy), mjr Piotr JANOSZ (WKU Rybnik) oraz p. Kamil SUROWIEC (WKU Będzin).

 

W wyniku rozgrywek drużyny osiągnęły następujące wyniki: I miejsce Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu, II miejsce Zakład Karny w Jastrzębiu – Zdroju, III miejsce 5 Pułk Chemiczny w Tarnowskich Górach

Dzień Służb Mundurowych był okazją do zaprezentowania mieszkańcom miasta warunków służby w poszczególnych formacjach oraz przeprowadzenia akcji promującej ochotnicze formy służby wojskowej.

Przedsięwzięcie zorganizowane było we współpracy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rybniku.

 

Więcej zdjęć na naszej stronie <facebook>

 

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku
Piłsudskiego 2
44-200 Rybnik
tel. 261124708
fax. 261124707
wku.rybnik@ron.mil.pl

    
  • BIP