Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
17 września 2019
Odznaka Honorowa Sybiraka dla Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku

W dniu 17 września 2019 r., w 80 rocznicę napaści Związku Radzieckiego, w Jastrzębiu – Zdroju odbyły się uroczystości z okazji Światowego Dnia Sybiraka.
Główne uroczystości z udziałem kompanii honorowej 34 Śląskiego Dywizjonu Obrony Powietrznej  w Bytomiu odbyły się na cmentarzu komunalnym w Jastrzębiu - Zdroju.
Kwiaty i znicze przed symbolicznym grobem złożyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, zakładów pracy oraz kombatanci i członkowie jastrzębskiego Związku Sybiraków.
Na zakończenie uroczystości na cmentarzu odczytano Apel Pamięci, a kompania 34 Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrza z Bytomia oddała salwę honorową.
W drugiej części uroczystości, która odbyła się w Domu Zdrojowym, Prezes Związku Sybiraków - Koła w Jastrzębiu-Zdroju, Pan Ryszard Czernecki, w podziękowaniu za współpracę oraz działalność społeczną na rzecz Związku Sybiraków wręczył Odznaką Honorową Sybiraka dla Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku. Tym samym wyróżnieniem uhonorowano także żołnierza naszej Komendy, kpt. Mariusza Kamińskiego oraz p. Marzenę Skupień.
Odznakę Honorową Sybiraka z rąk Prezesa Związku odebrał ppłk Robert RYTER, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Rybniku.

Tekst i zdjęcia: Marzena Skupień

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku
Piłsudskiego 2
44-200 Rybnik
tel. 261124708
fax. 261124707
wku.rybnik@ron.mil.pl

    
  • BIP