Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
02 września 2021
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO Z „KALENDARZEM Z MUNDUREM”

W dniu 02.09.2021 r. oficerowie Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku wraz z przedstawicielem 6 batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach wzięli udział w inauguracji roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym w Rybniku ZDZ w Katowicach.

Podczas spotkania został odczytany list Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Obrony Narodowej. Następnie żołnierze przedstawili program drugiej edycji projektu edukacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej pn. „Kalendarz z mundurem”.

Program „Kalendarz z mundurem” kierowany jest do uczniów i nauczycieli w całej Polsce, a jego głównym celem jest zainspirowanie do poznawania historii Polski, dziejów naszego oręża oraz przybliżenie spraw Wojska Polskiego – jego zadań i sukcesów.

W „kalendarzu z mundurem” zaznaczono najważniejsze daty z historii Polski oraz dni, w których przypadają święta jednostek wojskowych, rodzajów wojsk i dowództw. Ponadto na stronie internetowej Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej została udostępniona wersja elektroniczna kalendarza wraz z odnośnikami do materiałów edukacyjnych oraz multimedialnych związanych tematycznie z datami i wydarzeniami uwzględnionymi w kalendarzu. A co bardzo ważne – dzięki multimedialnej formie „Kalendarz” będzie dostępny dla każdego w dowolnej chwili i miejscu, na komputerach czy smartfonach.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej link do Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku
Piłsudskiego 2
44-200 Rybnik
tel. 261124708
fax. 261124707
wku.rybnik@ron.mil.pl

    
  • BIP